Yönetmelikler

Kıbrıs Yatırım Firması’nın İçeriği

MCA Intelifunds Limited Lisansı / Yetkisi

‘’FXORO’’ olarak işlem yapan MCA INTELIFUNDS LTD. (FXORO), 126/10 Lisans numarasıyla Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu CYSEC tarafından düzenlenmiş ve yetkilendirilmiş kayıtlı bir Kıbrıs Yatırım Firması (CIF) ‘dır.

FXORO, 2011/61/EU sayılı Avrupa Piyasaları Finansal Varlıklar Yönergesine (MiFID II), ve 87(I)/2017 sayılı kanuna uymakla yükümlüdür.

FXORO, 87(I)/2017 Sayılı kanunun 1. ekinin 1. kısmına uygun olarak aşağıdaki yatırım hizmetlerini vermeye yetkilidir:

1. Bir veya daha fazla finansal varlığa ilişkin emirlerin kabulü ve iletimi.
2. Müşteriler adına emirlerin uygulanması.
3. Şirketin kendi sermayesi ile yatırım yapabilmesi.

FXORO, 87(I)/2017 Sayılı kanunun 1. ekinin 2. kısmına uygun olarak aşağıdaki yardımcı hizmetleri vermeye yetkilidir:

1. Nakit/teminat yönetimi gibi ilgili hizmetler dahil olmak üzere, müşterilerin hesabına yönelik finansal varlıkların yönetimi ve korunması.
2. Bu yatırım hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin döviz hizmetleri.

FXORO, 87(I)/2017 Sayılı kanunun 1. ekinin 3. kısmına uygun olarak aşağıdaki finansal varlıklar için yukarıda belirtilen yatırım ve yardımcı hizmetleri sağlama yetkisine sahiptir.

1. Devredilebilir menkul kıymetler.
2. Para piyasaları varlıkları.
3. Kolektif yatırım kuruluşlarındaki birimler.
4. Nakit veya vadeli olarak koyulabilen opsiyonlar, vadeli işlemler, swaplar, vadeli sözleşmeler ve menkul kıymetler, para birimleri, faiz oranları veya tahviller ile ilgili diğer türevler, emisyon izinleri veya diğer türevler, finansal endekler veya mali performans.
5. Nakit veya vadeli olarak koyulabilen opsiyonlar, vadeli işlemler, swaplar, kendiliğinden veya bir fesih nedeni dışında taraflardan birinin seçeneğine bağlı olarak nakitleştirilebilen veya nakit olarak koyulması gereken emtialara bağlı opsiyonlar
6. Nakit veya vadeli olarak koyulabilen opsiyonlar, OTF’de işlem gören toptan enerji ürünleri haricinde, bir MTF’de veya OTF’de işlem görmesi koşuluyla nakit veya vadeli olarak ödenebilecek emtialar ile ilgili diğer türev sözleşmeler.
7. Nakit veya vadeli olarak koyulabilen opsiyonlar, vadeli işlemler, swaplar, vadeli olarak 6. maddede belirtilen ve belirtilmeyen diğer türev finansal varlıkların özelliklerine sahip ticari amaçlı olmayan türev sözleşmeler.
8. Kredi riskinin transferi ve türevleri.
9. Farklılıklar için finansal sözleşmeler.
10. Opsiyonlar, vadeli işlemler, swaplar, iklimsel değişkenlikler, navlun oranları, emisyon izinleri veya faiz oranları ya da taraflardan birinin tercihine bağlı olarak (bir fesih olayı nedeniyle) nakit olması gereken diğer ekonomik istatistiklere ilişkin olarak ve bunun yanı sıra düzenlenmiş bir piyasada veya bir MTF'de islem görüp görmeme hususu dikkate alınarak, diğer türev finansal varlıkların özelliklerine sahip bu bölümde aksi belirtilmemiş, tedbirler, endeksler, yükümlülükler, haklar ve varlıklara ilişkin olarak diğer türev sözleşmesi.

FXORO, aşağıdaki ödeme hizmetleri sağlayıcıları ile ortak çalışmaktadır.

1. Kıbrıs Merkez Bankası tarafından lisanslı SafeCharge LTD.
2. Kıbrıs Merkez Bankası tarafından lisanlı Powercash21 LTD.
3. Avrupa Ticaret Hizmetleri
4. Birleşik Krallık Mali Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilmiş Skrill LTD.
5. Birleşik Krallık Mali Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilmiş Neteller
6. Birleşik Krallık Mali Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilmiş Ecopayz
7. Malta Finansal Hizmetler Kurumu tarafından yetkilendirilmiş Entercash
8. Kıbrıs Merkez Bankası tarafından yetkilendirilmiş CardPay